Ankara Psikiyatri

Online Terapi ve Danışmanlık

Erdem Psikiyatri Merkezi, uzman psikiyatrist ve psikologları ile görüntülü, sesli veya mesajla online terapi hizmetine başlamıştır.
Online Terapi ve Danışmanlık Hizmetleri ile Korona Virüs Tedbirleri Boyunca Yanınızdayız.

Yetişkinler İçin Psikiyatrik Testler

 • BECK ANKSİYETE ÖLÇEĞİ TESTİ

  BECK ANKSİYETE ÖLÇEĞİ TESTİ

  Beck anksiyete ölçeği, son bir haftadaki ruhsal durumunuz hakkındaki sorulardan oluşur ve mevcut anksiyete (kaygı, endişe) belirtileriniz açısından tahmini bir değerlendirme yapar.

 • OBSESİF KOMPULSİF BELİRTİ ÖLÇEĞİ TESTİ

  OBSESİF KOMPULSİF BELİRTİ ÖLÇEĞİ TESTİ

  Maudsley Obsesif Kompulsif Belirti Ölçeği, Obsesif Kompulsif Bozukluk (Takıntı-Zorlantı Bozukluğu) belirtilerini taramak amacıyla kullanılan bir testtir.

 • SOSYAL FOBİ BELİRTİLERİ ÖLÇEĞİ TESTİ

  SOSYAL FOBİ BELİRTİLERİ ÖLÇEĞİ TESTİ

  Liebowitz Sosyal Anksiyete Ölçeği, bireylerin sosyal etkileşim durumlarında yaşadıkları kaygının ve kaygıya ikincil gelişen kaçınma davranışlarının düzeyini belirlemek amacıyla uygulanmaktadır.

 • YETİŞKİNLER İÇİN DİKKAT DAĞINIKLIĞI ÖLÇEĞİ TESTİ

  YETİŞKİNLER İÇİN DİKKAT DAĞINIKLIĞI ÖLÇEĞİ TESTİ

  Erişkin Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Kendi Bildirim Ölçeği, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu belirtilerini taramak amacıyla geliştirilmiş bir testtir.

 • BECK DEPRESYON ÖLÇEĞİ TESTİ

  BECK DEPRESYON ÖLÇEĞİ TESTİ

  Beck depresyon ölçeği, son bir haftadaki ruhsal durumunuz hakkındaki sorulardan oluşur ve mevcut depresyon belirtileriniz açısından tahmini bir değerlendirme yapar.

Ayrıntılı Nöropsikiyatrik Testler

Blog Yazılarımız

Psikiyatri ve Psikoterapi Üzerine Yazılar...

 • Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB - Takıntı Zorlantı Bozukluğu) Nedir?

  OKB; takıntılı düşünce, görüntü ve dürtüler (obsesyon) ile tekrarlayıcı bedensel ya da zihinsel eylemlerden (kompulsiyon) oluşan ruhsal bir bozukluktur.

  Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB - Takıntı Zorlantı Bozukluğu) Nedir?
 • Psikiyatrik Tedavi Yöntemleri ve Süresi

  Psikiyatrik tedavide amaç, belirli bir süre içerisinde kişilerin akıl ve ruh sağlığının korunması ile ruhsal bozuklukların tedavi edilmesidir.

  Psikiyatrik Tedavi Yöntemleri ve Süresi
 • Aile ve Çift Terapileri

  Aile, çift ve evlilik terapileri hizmetleriyle Erdem Psikiyatri Ankara Merkezimizde, sorunların çözümünde yanınızda olmayı, bilimsel ve etkin terapilerle sağlıklı ve kalıcı çözümler sunmayı hedeflemekteyiz.

  Aile ve Çift Terapileri
 • Psikolog ve Psikiyatrist Kimdir, Ne İş Yaparlar ve Farkları Nelerdir?

  Toplumda psikolog ve psikiyatrist çok fazla birbirine karıştırılan kavramlardır. Bu yazıda psikolog ve psikiyatrist kime denir, ne yaparlar, hangi konularda yetkindirler, benzerlikleri ve farklılıkları nelerdir gibi konularda bilgi vermeyi amaçladık.

  Psikolog ve Psikiyatrist Kimdir, Ne İş Yaparlar ve Farkları Nelerdir?
 • Ayrılma Anksiyetesi Bozukluğu Nedir?

  Ayrılma Anksiyetesi Bozukluğu ya da Ayrılma Kaygısı Bozukluğu, çocuğun (veya yetişkinin) gelişim sürecine uygun olmayan, bağlanılan kişiden (anne, baba, yakın bir aile ferdi vb.) ayrılmayı düşününce bile kişide yoğun strese ve korkuya sebep olan kaygı bozukluğudur.

  Ayrılma Anksiyetesi Bozukluğu Nedir?
 • Çocuklarda Konuşma Bozuklukları Terapisi

  Çocuklarda görülen konuşma bozukluklarının çözümü için Erdem Psikiyatri Merkezinde konuşma terapisi hizmeti verilmektedir.

  Çocuklarda Konuşma Bozuklukları Terapisi
 • Psikoterapi Nedir, Psikoterapi Türleri Nelerdir?

  Psikoterapi; ruhsal sorunların, alanında uzman bir kişi ile (psikiyatrist veya klinik psikolog) konuşulması ve çeşitli tekniklerden faydalanılmak suretiyle çözüme kavuşturulması girişimlerinin genel adıdır.

  Psikoterapi Nedir, Psikoterapi Türleri Nelerdir?
 • Okul Öncesi Çocuk Gelişimi Nasıl Takip Edilir?

  Okul öncesi çocuk gelişimi, çocuğun sağlıklı bir kişilik yapısı geliştirmesi açısından önemlidir.

  Okul Öncesi Çocuk Gelişimi Nasıl Takip Edilir?
Randevu ön plan

Online Randevu Oluştur

Bize hemen ulaşın

 • Psikiyatri Nedir?

  Psikiyatri bir tıp bilim branşıdır. Temel ilgi alanı akıl ve ruh hastalıklarıdır. Bu rahatsızlıklar duygu, düşünce ve davranış alanlarında sorunlarla kendini belli eder. Psikiyatri bu sorunların tanı ve tedavisi ile uğraşır.

 • Psikiyatri Klinikleri Ücretleri

  Psikiyatrist ve Psikolog seans ücretleri tedavi veya terapi saati esas alınarak hesaplanır. Eğer bir takım psikolojik testler yapılacak ise bu psikiyatrist ücretleri ayrıca hesaplanır.

 • Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi Ne Tür Tedaviler Uygular?

  Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi kişilerde psikiyatrik değerlendirme, gerektiğinde psikometrik testler yapılması ve problemin kaldırılmasına yönelik terapiler veya medikal tedavilerin bütünüdür.

 • Antidepresan İlaçlar Bağımlılık Yapar Mı?

  Her ne kadar isimleri antidepresan olarak yerleşmiş ise de bu ilaç grubu depresyon, anksiyete bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, uyku bozuklukları gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bu ilaçlar bağımlılık riski taşımayan kaygı giderici ilaçlardır.

 • Psikolog kime denir?

  Lisans eğitimlerini üniversitelerin edebiyat fakültelerinde bulunan psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra, tercihen yüksek lisans yaparak psikolojinin alt alanlarında uzmanlaşabilen, zihinsel desteğe ihtiyaç duyduğumuz zaman başvurmamız gereken kişilere Psikolog denir.

Anlaşmalı Kurumlar

 • TZH VAKFI
 • Halkbank
 • Halk Bankası Emekli Sandığı
 • Haksen
Erdem Psikiyatri Whatsapp Numarası