Online Terapi - Çevrimiçi Terapi Avantajları

Online terapi diğer adıyla çevrimiçi terapi, modern psikolojide önemli bir atılımı temsil ediyor: bireysel ve çift terapisini geliştirmek için teknolojiyi kullanma. Teknolojinin bu kullanımı aynı zamanda “teletıp” olarak da bilinir ve teknoloji daha rahat, uygun maliyetli ve talep üzerine faydalar sağlayan sağlık sektöründe artan bir değişimin parçasıdır.

Çevrimiçi terapi deneyiminin bir parçası olarak Erdem Psikiyatri Merkezi'nin sunduğu harika avantajlar hakkında erdempsikiyatri.com/iletisim sayfasından bilgi alabilirsiniz. 

Evde veya Hareket Halinde Terapi

Terapiyi teknoloji ile birleştirmenin avantajı, daima terapistinizle bağlantıda olmanızdır. Aklınızdakileri yazabilir ve istediğiniz zaman terapistinize gönderebilirsiniz. Terapistler, çalışma haftası boyunca genellikle günde iki kez yanıt verir.

2018 itibariyle Apple'ın iOS ve Google'ın Android'i akıllı telefon pazarına hakim. Online terapi, her ikisi için de uygulamalara sahiptir, yani telefon veya tablet seçiminiz ne olursa olsun, çevrimiçi terapi deneyimine katılabilirsiniz. Yazarken bir fincan kahve ile oturmak isterseniz, online terapiyi tarayıcınız üzerinden de kullanılabilir.

Nerede olursanız olun, terapistiniz sadece birkaç dokunuş veya tık uzakta. Fantezi kanepeler - her ne kadar güzel - gerekli değildir.

Size En Uygun Terapisti Seçin

Tedaviye başlamanın en kötü yanlarından biri, ihtiyaçlarınıza ve kişiliğinize uyan bir terapist bulmaktır. Erdem Psikiyatri Merkezi'nin alanında uzman psikiyatrilerle sizlerin terapötik ihtiyaçlarınızı karşılayacağını unutmamalısınız.

Bu önemli eşleşmeyi yapmanıza yardımcı olmak için, online terapi ilk bilgileri toplamak ve birçok değişkeni, sorularınızın cevaplarını ve ortaya çıkardığınız zorlukları temel alarak sizin için maç yapmak için “danışma terapistleri” görevlendirir.

Bulunduğunuz yere bağlı olarak, seçim yapabileceğiniz birkaç bilgili, lisanslı terapist sunulur. Bu, koşul uzmanlıklarını (yani depresyon, kaygı, TSSB) ve kendileri hakkında biraz içeren kapsamlı yazılı biyografileri ve bazen tanıtım videolarını içerir.

Birden fazla terapist arasından seçim yapabilmek ve tam olarak uyuşmuyorsa geçiş yapabilmek, mümkün olan en iyi çevrimiçi terapi deneyimine sahip olmanızı sağlamaya yardımcı olur.

Kendinizi Rahat Hissettiğinizi Hissedin

Etkileşimlerimizin büyük kısmı metin tabanlı mesajlaşma yoluyla gerçekleştiğinden, iletişim kurma şeklimiz son on yılda kökten değişti. İletişim kurmak istediğiniz gibi terapistinizle sohbet edebilmeniz gerektiğini hissedin. Sonuçta, sorunlarınızı paylaşmak için psikiyatrinize açılmalısınız.

Ayrıca terapinin duygusal ve fiziksel mesaj ipuçları ile desteklenebileceğini de biliyoruz. Bu nedenle, canlı video oturumlarının yanı sıra eşzamansız video ve sesli mesajlaşma da sunuyoruz.

Bu seçenekler, daha fazla derinlik gerektiren yanıtlar veya tartışmalar için gerekli olabilir. Çevrimiçi terapinin diğer avantajlarından yararlanmanıza izin verirken, bir tuğla ve harç terapisi deneyimine benzer. Pijamalarınızla zaman geçirirken terapistinizle konuşmak, bir gelişme gibi görünüyor

Herhangi bir anda, herhangi bir kanaldan mesaj gönderebilmek kolay olacağı için terapi sırasında rahat olmanızı sağlar.

Rahatlama bulmanıza yardımcı olmak için, online terapiyi denemeyi unutmamalısınız.

Terapideki ilerlemenizi ve büyümenizi izlemek istiyorsanız, geleneksel terapiler yeterli olmadığını görmelisiniz. Online terapi, terapi süreciniz boyunca sonraki adımlara odaklanmanızı sağlayarak terapi sürecinde sorunlarınızı çözmede büyümenizin bir yolunu sunar.

Online  terapistinizle ilişki kurarken, “müşteri yolculuğu” zaman çizelgesindeki ilerlemenizi takip edersiniz. Bu zaman çizelgesi, terapistiniz tedaviden önce sizi çevrimiçi tedaviye ilk adımlarınızda tanıdıkça ve ilerlemenizin her yeni aşamasında kabul ettiğiniz hedeflere doğru ilerlerken ilk aşamalarda size rehberlik eder.

Online Terapi, Çevrimiçi Terapinin Kolaylıklar

Terapist İzlenen Destek Grupları

“Sayılarda güç var” ifadesi özellikle zihinsel sağlığınız için geçerlidir ve bazen bir destek grubu sorunlarımızın benzersiz olmadığını ve yalnız olmadığımızı hissetmemize yardımcı olabilir.

Akran destek grupları, çevrimiçi terapinin teknoloji yoluyla güçlü iyileşme sağlayabilmesinin başka bir yoludur.

Sonraki Adımı Atın

Çevrimiçi terapiyi denemeyi düşünüyorsanız, sizin için buradayız! Umarım bu tur, çevrimiçi terapinin bireysel ihtiyaçlarınız için nasıl yardımcı olabileceğini gösterir. Herkesin terapi deneyimi benzersizdir ve Ankara merkezli Erdem Psikiyatri, modern çağın teknolojilerini kullanarak online terapi hizmetleri, sunmaya devam etmektedir.

Terapi yolculuğunuza bugün başlamak mı istiyorsunuz? O halde Erdem Psikiyatri Merkezi letişim sayfasından hemen bize ulaşabilirsiniz.

Erdem Psikiyatri Whatsapp Numarası