26.4.2019

ÖZGEÇMİŞ

 

1985 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Ankara’da  bitirdi. 2003 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp öğrenimine başlayarak, 2009 yılında “tıp doktoru” unvanını kazandı. 2009 yılında ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dalında ihtisasa başladı. 2014 yılında ihtisasını tamamlayarak “Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı” oldu.

2014 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji-Onkoloji Eğitim Araştırma Hastanesinde çocuk ve ergen psikiyatrisi uzmanı olarak göreve başladı. 2019 yılından itibaren kendi özel muayehanesinde hizmet vermektedir.

2010 – 2011 yılları arasında bilişsel davranışçı psikoterapi, Aile görüşme teknikleri, Ego psikolojisi eğitimi aldı. Genel terapi yaklaşımı olarak bilişsel davranışsal terapi ve oyun terapisi uygulamalarını tercih etmektedir. Birçok farklı ulusal ve uluslararası yayında başlıca yazar olarak görev alan Dr. Çağatay UĞUR’ un 20’ uluslararası indekslerde basılmış olan 30 araştırması, bu araştırmalara yapılmış olan şuan 64 atıfı, yine ulusal ve uluslar arası kongrelerde sunulmuş 40’ın üstünde bildirisi bulunmaktadır. Dr. Çağatay UĞUR evli olup Meva’ nın babasıdır.

0-18 yaş çocuk ve genç grubunda her türlü psikiyatrik sorunda hizmet vermekte olan Uzm. Dr. Çağatay UĞUR ağırlıklı olarak “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu”, “Karşı Gelme-Karşı Olma Bozukluğu”, “Davranım Bozukluğu”, “Özgül Öğrenme Güçlüğü (Disleksi) ”, “Otizm Spektrum Bozukluğu”, “Duygudurum Bozukluğu”, “çocukluk dönemi kaygı bozuklukları” gibi birçok alanda çalışmalarını devam ettirmektedir. Bireysel psikoterapi ağırlıklı uygulamalarının yanında, anne baba eğitimi ve ilaç tedavi uygulamaları da yapmaktadır.

Uzmanlık Alanları:

·      Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

·      Özgül Öğrenme Güçlüğü (Disleksi, Diskalküli, Disgrafi vb)

·      Öfke Nöbetleri

·      Kaygı Bozuklukları

·      Çocuklarda Depresyon

·      Fobiler

·      Gece Korkuları

·      Gece Terörü

·      Yeme Bozuklukları

·      Tırnak Yeme

·      Tik Bozuklukları

·      Davranış Bozuklukları

·      Çocuk odaklı Aile Danışmanlığı

·      Okul Korkusu

·      Okul Reddi

·      Alt Islatma

·      Parmak Emme

·      Yalan Söyleme

·      Özgüven Problemleri

·      Arkadaşlık Sorunları

·      Boşanma Sürecinde Danışmanlık

·      Anne-Baba Kaybı

·      Çocuk ve Ergende Yas Süreci

·      Üstün Yetenekli Çocuklar

 

Erdem Psikiyatri Whatsapp Numarası