Online Terapi
Uzman Psikolog ve Psikiyatrist

Erdem Psikiyatri Merkezi Artık Görüntülü ve Online Olarak Psikolog ve Psikiyatrist ile Size Hizmet Vermeye Başladı. Online Psikolojik Destek.

Siz de Online Terapi Seanslarımıza En Uygun Fiyatlar ile katilin

Ankara Merkezli Psikiyatri Kliniğimize gelmeden Çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Halkbank Logoİş Bankası SVG

Randevu Nasıl Alınır?

İlk Müracaat

0 312 417 00 79 ve 0 539 856 00 79 Telefon Numaraları veya Randevu Al sayfası ile ilk müracaatınızı yapın
Randevu Talebi

Uzmanı Seç ve Terapiye Başla

Size ve Yakınıza göre uzman Psikolog veya Psikiyatristi seçin. Sizi veya yakınınıza ilişkin Psikiyatrik Terapi artık başlayabilir.

Mobil Ödeme Yapın

Ziraat Bankası Kızılay Şubesi TR94 0001 0016 8355 3717 2050 02 IBAN numaralı banka hesabımıza da ödeme yapabilirsiniz.
Randevu Al

Online Terapi Neden Popüler Oldu?

Online terapi, yüz yüze olan terapi kadar etkili olmasa da, modern çağımızda önemli etkileri ile faydaları olduğu kanıtlanmıştır. Bazı insanlar için, geleneksel terapi çok daha etkili bir tercih olmasının sebebi henüz Online terapinin sunduğu özgürlüğü yaşamamış olmalarından kaynaklanmaktadır. Eğer siz de Online terapinin sizin için uygun olup olmadığı konusunda kararsızsanız, anlatacağımız bu olumlu etkenleri göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz.

Rahat Bir İletişim Kurabilir miyim?

1800'lü yılların sonlarında psikoterapinin insanoğlunun hayatına girmesinden günümüze kadar olan süreçte geleneksel terapi ile deneyim neredeyse değişmeden aynı şekilde devam etmiştir. Geleneksel terapide bir uzman ile iletişime geçip işyerine giderek, bir kanepede oturuyorsunuz ve problemleriniz hakkında terapistinizle konuşuyorsunuz. Bir dahaki randevu hakkında karar verdikten sonra da günü gelince yine aynı mekanda aynı şekilde iletişim kuruyorsunuz. Ancak, Online terapide, iletişim kurmanın çok farklı ve yeni yollarını kullanarak, evinizin veya ofisinizin rahatlığından ödün vermeden iletişime geçebilirsiniz. Pijamalarınızla, spor kıyafetinizle, dondurma yerken veya bir şeyler yudumlarken terapistinizle seanslarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Online Terapi İle Yüz yüze Terapi Arasındaki Fark Nedir?

Metin tabanlı terapi (Text-based terapy), terapi konunuzu terapistinizle gün veya hafta boyunca yapma özgürlüğü verir. Aklınıza takılan herhangi bir konuda zaman gözetmeksizin istediğiniz zaman terapistinize danışma özgürlüğünüz vardır. Ancak geleneksel terapi seanslarında, aklınıza takılan konularla ilgili haftalarca beklemek zorunda kalırsınız.

Online Terapi Neden Daha Konforludur?

Geleneksel terapide insanlar haftada bir veya farklı aralıklarla terapisti ziyaret etmek için planlar yapmak zorundadırlar. Bulunduğunuz yere bağlı olarak belli bir süreyi terapistinizin ofisine gidip gelmek için planlamanız gerekir. Genellikle görüşme planlarınızı kendinize göre değil, terapistin çalışma çizelgesine göre ayarlamanız gerekir. Özellikle yoğun bir yaşam biçimi olan insanlar için geleneksel bir terapi seansı planlamak çok zahmetli olabilmektedir. Sonuç olarak terapiden istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

Çevrimiçi Terapi İle Başarı Elde Edilir mi?

Doğru terapist seçimi, terapinizin başarısı için kritik öneme sahiptir. Sosyal hayatta yaşadığımız zorluklar çoğu zaman yaşam tarzınız ve kariyerinize olumsuz etkide bulunabilir. Konuşma terapistleri birçok psikolojik ve sosyolojik problemin çözümü konusunda deneyimlidir. Ayrıca, Online terapi ile bulunduğunuz semt-ilçe veya şehirle sınırlı değilsinizdir. Yerel terapistler, kişisel problemlerinizi çözmek konusunda donanımlı olmayabilir. Ancak, Online terapide herhangi bir bölgeye bağlı değilsinizdir. İstediğiniz şehirde istediğiniz terapistle iletişim kurabilirsiniz. Birkaç Online terapi seansından sonra terapist ile ilişkinizin uygun olmadığını görürseniz, kolayca yeni bir terapistle iletişim sağlayabilirsiniz.

Online Terapi Fiyatları

Online terapi, ek olarak herhangi bir ücret ödemeden terapistinizle iletişim için sınırsız fırsatlar sunar. Ayrıca problemlerinizi, sorunu yaşadığınız tarihten çok uzak bir tarihte görüşmek yerine, her an görüşebilmek hayatınıza dinamizm katacaktır.

Online Terapi Mahremiyeti Nasıl Sağlar?

Online tedaviye ilk başladığınızda, terapistinizle bir takma ad veya takma ad kullanma seçeneğiniz vardır. Çoğu zaman gerekli olmasa da daha rahat hissetmenizi sağlayacak bir seçenektir. Teknolojik açıdan bakıldığında, Online terapi görüşmeleri yüksek düzeyde güvenlik ve gizlilik sunmaktadır. Terapistler ile aradaki iletişim tamamen şifrelenmiştir. Online terapi ile, terapistinizle iletişiminizin zamanını, yerini ve başlangıç-bitim sürelerini kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Psikolojik problemlerinize çözüm için ve sizi önem sırasında en öne koyması açısından Online terapi tercih edilmelidir. Tedavinin süresi uzadığında bir dahaki seansta kaldığı yerden başlayacaktır.

Terapi Ne Kadar Sürer?

Gerek özel gerekse sigorta kapsamında yapılan terapiler Online terapiye oranla daha maliyetlidir. Maliyet karşılaştırılabilir olsa bile, geleneksel terapi seansları haftada en fazla bir veya iki kez olmak üzere seansta 45-60 dakika ile sınırlıdır. Ancak Online Terapi ile istediğiniz anda hemen uzmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Terapisti Beğenmezsem Ne Olacak?

Online terapiye hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, zihinsel sağlıklarına öncelik vermek için zaten önemli bir karar vermiş olan milyonlarca insan arasına katılacaksınız demektir. Önemli olan terapi seanslarınıza başlamaya karar vermektir çünkü, sonraki adımlar çok daha kolaydır. Eğer Terapistimizin verdiği hizmet sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa başka bir uzmanımızı danışman olarak seçebilirsiniz.

Ödemeyi Nasıl Yapacağım?

Tıpkı Terapide olduğu gibi Online Olarak da ödeme yapabilirsiniz. Bunun için; Ziraat Bankası Kızılay Şubesi TR94 0001 0016 8355 3717 2050 02 IBAN numaralı banka hesabımıza da ödeme yapabilirsiniz.

Terapi Sonrası İlaç Verilir mi?

Bir terapisti görmek için zaman ayırmak bazen büyük zahmetlere katlanmamıza neden olabiliyor. Online terapi ile, terapinizi hafta boyunca yapabilirsiniz. Özellikle zor bir gün geçiriyorsanız, terapistinizden kısa bir süre içerisinde sorunların çözümü noktasında bir öneri ve düşüncelerinizi yeniden şekillendirme yollarını öğrenebilirsiniz. Bu önerilerin içerisinde ilaç tedavisi de bulunabilir.

Görüntülü Görüşme Yapılıyor mu?

Evet. Anlattıklarınız karşısında terapistinizin tepkisini görmek ve vücut dilinize tepki vermesini görmek isteyenler için görüntülü sohbet oturumları daha iyi bir seçenek olacaktır.

Erdem Psikiyatri Online Terapi

Etkili

Online Terapi Hizmeti en az Yüz Yüze görüşme kadar etkilidir.

Pratik

İhtiyacınız olduğu zaman istediğiniz yerden hemen ulaşabilirsiniz.

Güvenli

Yüz Yüze görüşme seanslarında da olduğu gibi online görüşmeler asla 3'üncü bir şahısla paylaşılmamaktadır.

Uzman Kadro

Bütün uzman Psikolog ve Psikiyatristler her zaman yanınızda olacak ve istediğiniz zaman görüşebilirsiniz.

Tasarruflu

Hem zamandan hem de kaynaktan kolaylıkla tasarruf edilir.

Mahremiyet

Terapi Esnasında sadece sizinle ilgilenilir. Gerekli tavsiyeler ve raporlar sadece sizinle paylaşılır.

Ankara Online Terapi Merkezi

Erdem Psikiyatri Merkezi'nde Online Terapi Yapan Psikiyatrist ve Psikolog Kadromuz
Uzman Ekibimiz

Uzman Psikiyatrist ve Psikologlarımız

Murat Erdem
Doç. Dr.
Murat ERDEM
Psikiyatri Uzmanı Murat Erdem, Psikiyatri ve Psikolog Kliniğinde 16 yaş ve üstü tüm gruplara psikiyatri hizmeti vermektedir.
 Uzm. Klinik Psikolog Döne SARIKAYA
Uzm. Klinik Psikolog Döne SARIKAYA
Uzman Klinik Psikolog Döne SARIKAYA Erdem Psikiyatri Merkezinde tüm gruplara psikolog hizmeti vermektedir.
Klinik Psikolog Çağlayan TUNA
Klinik Psikolog
Çağlayan TUNA
Klinik Psikolog Çağlayan TUNA Psikiyatri Kliniğinimizde 6 yaş ve üzeri tüm gruplara psikolog hizmeti vermektedir.
Randevu Al

Randevu Al

Erdem Psikiyatri Kliniğinde mesleğinde başarıları ile isim yapmış uzmanlar Korona Virüs Tedbirleri kapsamında Online olarak hizmet vermektedir.
Randevu Al
Erdem Psikiyatri Whatsapp Numarası